Szanowni Państwo,

Bank Spółdzielczy w Rzeszowie udostępnia swoim Klientom posiadającym karty płatnicze Portal kartowy Kartosfera.pl, który dostępny jest 24 godziny na dobę i za jego pośrednictwem będą Państwo mogli dokonać następujących czynności:

  • aktywować zabezpieczenia 3D Secure,
  • zmieniać kod PIN,
  • zastrzegać kartę.

O dodaniu kolejnych funkcjonalności w portalu Kartosfera.pl Bank będzie informował na niniejszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem dostępnych kanałów komunikacji z Klientem Banku. 

Bank udostępnia dla wydawanych kart dwa zabezpieczenia 3D Secure.  Zabezpieczenia te umożliwiają  potwierdzanie transakcji internetowych, polegające na:

  • podaniu przez Posiadacza rachunku/Użytkownika karty Hasła 3D Secure (Visa - pod nazwą Verified by Visa; MasterCard - pod nazwą MasterCard SecureCode) otrzymanego na zdefiniowany przez Posiadacza karty w Banku numer telefonu komórkowego stanowiącego zabezpieczenie transakcji dokonywanych w Internecie u akceptantów oferujących korzystanie z tego typu zabezpieczenia;
  • podaniu przez Posiadacza rachunku/Użytkownika karty Kodu PIN 3D Secure jako drugiego zabezpieczenia stanowiącego zabezpieczenie transakcji dokonywanych w Internecie u akceptantów oferujących korzystanie z tego typu zabezpieczenia.

W celu aktywowania w/w zabezpieczeń 3D Secure niezbędne jest zdefiniowanie w placówce sprzedażowej Banku  aktualnego numeru telefonu komórkowego, na który będą wysyłane Hasła 3D Secure do autoryzacji transakcji internetowych dokonanych kartą oraz hasła do pierwszego zalogowania się celem aktywowania tego zabezpieczenia na portalu kartowym.  W celu zarejestrowania się w portalu kartowym, należy:

  • wejść na stronę internetową portalu kartowego www.kartosfera.pl;
  • podać numer PESEL;
  • wpisać otrzymane na numer telefonu komórkowego hasło do pierwszego zalogowania się w portalu kartowym.

Kolejne czynności to aktywacja drugiego czynnika uwierzytelnienia 3D Secure. Dotychczas każdy Klient posiadający kartę otrzymuje domyślnie włączoną usługę 3D Secure z jednym czynnikiem uwierzytelnienia tj. Hasło 3D Secure . Aktywacja drugiego czynnika jest możliwa po zalogowaniu się do Kartosfery.  W zakładce „3D Secure”, można ustawić Kod PIN 3D Secure do transakcji internetowych. Kod będzie ustalany przez Klienta jednorazowo i skutkować będzie dla wszystkich posiadanych oraz wydanych w przyszłości kart. Do końca 2020 roku transakcje w oparciu o jeden czynnik uwierzytelnienia (SMS) będą dopuszczane, natomiast od początku 2021 roku, Klienci będą musieli zdefiniować kod PIN, aby realizować transakcje z zabezpieczeniem 3D Secure. W przypadku, gdy Klient nie dokona ustanowienia kodu PIN do transakcji internetowych w Kartosferze, po 1.01.2021 transakcja nie zostanie uwierzytelniona a tym samym będzie nieskuteczna.

Wierzymy, że funkcjonalność Portalu przyczyni się do wzrostu Państwa zadowolenia z naszych usług. W razie jakichkolwiek pytań nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z  Podręcznikiem użytkownika - umożliwiającym zapoznanie się z funkcjonalnościami, jaki oferuje portal, a także pokazujący jak skutecznie poruszać się po portalu. Podręcznik dostępny jest na stronie www.kartosfera.pl.

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.